AGIP Arnica S 46 - 180 kg

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena brutto: 9 837,00 zł 9837.00
Cena netto: 7 997,56 zł
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: AGIP / ENI
Kod produktu: 361

Opis

AGIP Arnica S 46

Oleje AGIP (ENI) ARNICA S – to seria najwyższej jakości biodegradowalnych syntetycznych płynów hydraulicznych do zastosowań w układach narażonych na ryzyko pożaru lub wycieku grożącego skażeniem gleby. Są one wytwarzane w oparciu o syntetyczne bazy olejowe komponowane z estrów, uzupełnione specjalnym pakietem dodatków.

Oleje AGIP (ENI) ARNICA S są:

- trudnopalne co redukuje możliwość zapłonu w zetknięciu z gorącymi metalami, iskrami elektrycznymi, otwartym ogniem i innymi potencjalnymi zagrożeniami zapłonu jakie mogą wystąpić w przypadku wycieku, co zostało potwierdzone testem Factory Mutual Standard Spray Flammability Test

- w ponad 70% biodegradowalne (potwierdzone testem OELD 301B).

Ekstremalnie wysoki wskaźnik lepkości zapewnia minimalną zmianę lepkości w bardzo szerokim zakresie temperatur, oraz prawidłowość działania układu, nawet wówczas, gdy następuje gwałtowna zmiana temperatury. Antykorozyjne i przeciwrdzewne własności gwarantują  trwałość wszystkich elementów roboczych układu.

Posiadają bardzo dobre właściwości przeciwzużyciowe potwierdzone rezultatami testów:

- FZG – oleje ARNICA S przechodzą 12 stopień,

- pompa Vickersa- sumaryczne zużycie pierścienia i łopatki 38 mg.

Oleje Agip ARNICA S  nie wytwarzają emulsji z wodą. Woda jest błyskawicznie separowana i może być bardzo łatwo odprowadzona z układu. Ta własność gwarantuje ciągłość filmu olejowego we wszystkich współpracujących elementach.

Własności przeciwpienne zapewniają doskonałe przenoszenie siły i zabezpieczają przed zapowietrzeniem.

Dzięki bardzo dobrej stabilności termicznej produkty te pozwalają na bardzo długie okresy pomiędzy wymianami, przez co znacznie skraca się czas przestoju maszyn związanego z czynnościami obsługowymi.

ARNICA S nie wytwarzają żadnych toksycznych oparów przy kontakcie z gorącymi powierzchniami.

SPECYFIKACJE: ILVA CRS/TCM 425; INLINE HYDRAULIK GMBH; LEDUC HYDRAULIK; MANNESMAN REXROTH RD 90221/05.93; SCHAEFF; VII Report of Luxemburg-HFDU

ZASTOSOWANIE:

Oleje AGIP ARNICA S to seria produktów zalecanych specjalnie do stosowania jako płyny hydrauliczne w  urządzeniach pracujących tak w pomieszczeniach zamkniętych jak i na zewnątrz, które są narażone na ryzyko pożaru, wszędzie tam, gdzie istnieje niebezpieczeństwo kontaktu z bardzo gorącymi detalami, tam, gdzie mogą występować iskry elektryczne itp. Dzięki ich biodegradalności AGIP ARNICA S znajdują główne zastosowanie we wszelkiego rodzaju maszynach i urządzeniach do prac ziemnych, rolniczych i transportowych, w których niekontrolowany, awaryjny wyciek czynnika roboczego mógłby spowodować skażenie gruntu.

Lepkość w 40 °C

mm2/s

48

Lepkość w 100 °C

mm2/s

9.5

Wskaźnik lepkości

 

186

Temp. zapłonu COC

°C

305

Temp. płynięcia

°C

-36

Temp. płomienia

°C

370

Gęstość w 15°C

kg/m3

921

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl