Regulamin

 

Regulamin sklepu internetowego oleje-smary.pl

 

§ 1.

Właścicielem Sklepu Internetowego, rozumianego jako narzędzie informatyczne umożliwiające zawarcie umowy kupna-sprzedaży, o adresie elektronicznym www.oleje-smary.pl, jest firma ALVESTA Spółka Cywilna, ul. Struga 15, 70-777 Szczecin, NIP: 851-317-04-67

 

§ 2.

Kontakt ze Sklepem możliwy jest poprzez adres e-mail: biuro@oleje-smary.pl lub formularz kontaktowy na stronie Sklepu w zakładce Kontakt.

 

§ 3.

Wszystkie produkty oferowane w Sklepie są wolne od wad fizycznych i prawnych oraz zostały legalnie wprowadzone na rynek polski. Wszystkie też posiadają gwarancję Producenta.

 

§ 4.

Przedmiotem świadczenia usług jest umowa kupna/sprzedaży pomiędzy Klientem a właścicielem sklepu. Sklep Internetowy stanowi jedynie narzędzie informatyczne za pośrednictwem, którego możliwe jest zawarcie umowy.

 

§ 5.

Informacje handlowe zamieszczone na stronach Sklepu nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu KC, lecz są zaproszeniem do składania ofert.

 

§ 6.

Wszystkie ceny produktów na stronach internetowych podawane są w dwóch wariantach - jako ceny netto oraz brutto (te zawierają podatek VAT). Wiążąca dla stron transakcji jest cena widniejąca przy produkcie w momencie złożenia zamówienia przez Klienta.

 

§ 7.

Warunkiem technicznym wymaganym do korzystania z usług jest dostęp przez Klienta do komputera, przeglądarki internetowej oraz do Internetu.

 

§ 8.

Na wszystkie towary sprzedawane w Sklepie wystawiane są faktury VAT.

 

§ 9.

Warunkiem zawarcia umowy jest przesłanie przez Klienta oferty kupna towarów za pomocą formularza na stronie Sklepu, e-maila lub telefonu i jej przyjęcie przez Sklep Internetowy.

 

§10

Termin realizacji zamówienia danego produktu jest zgodny z informacją zawartą w opisie produktu w Sklepie Internetowym bądź - w przypadku większych zamówień produkcyjnych – odpowiada e-mailowym ustaleniom pomiędzy Klientem a Sklepem. Gdyby czas realizacji zamówienia, miał przekroczyć podane terminy, Sklep skontaktuje się z kupującym, aby potwierdzić realizację zamówienia oraz uzgodnić nowy termin.

 

§ 11.

Klient jest zobowiązany do zapłaty za zamówiony towar. W Sklepie Internetowym możliwe są następujące formy płatności:

 

  • za pobraniem - zapłata przy odbiorze towaru gotówką kurierowi lub dostawcy Producenta,
  • przelewem - rezerwujemy towar w naszym magazynie i przesyłamy e-mail zawierający nasz numer rachunku bankowego. Po zaksięgowaniu wpłaty towar pakujemy i wysyłamy.

 

Wybór formy płatności odbywa się podczas składania zamówienia. Jednocześnie Sklep zastrzega, że w przypadku wyboru płatności przelewem i stwierdzeniu braku wpłaty w przeciągu 21 dni roboczych od złożenia zamówienia, zostanie ono automatycznie anulowane bez powiadamiania Klienta.

 

§ 12.

Cena jest wiążąca obie strony umowy w momencie złożenia zamówienia. Cena produktu nie zawiera kosztów przesyłki. 

 

§ 13.

Koszty transportu zakupionego towaru, jego wydania i odebrania ponosi Klient. Przy realizacji zamówienia przez sklep koszty transportu niektórych produktów o niestandardowych rozmiarach mogą nie być wliczane do wartości zamówienia. Szczegóły dotyczące kosztów transportu znajdują się w opisie produktu oraz na stronie Warunki dostawy.

 

§ 14.

Informacje o kosztach dostawy zamawianych produktów w Sklepie Internetowym dotyczą wyłącznie terenu Polski. Przy przesyłkach zagranicznych koszt dostawy ustalany jest indywidualnie przez Sklep z Klientem.

 

§ 15.

Sklep zastrzega, że może nie przyjąć oferty kupna bez podania przyczyn.

 

§ 16.

Sklep nie ponosi odpowiedzialności za nieuzasadnioną odmowę odbioru przesyłki lub nieodebranie przesyłki z powodu nieobecności Klienta w miejscu dostarczenia przesyłki, podczas wizyty dostawcy. W takim przypadku koszty ponownej obsługi zamówienia oraz koszty ponownej przesyłki pokrywa Klient.

 

§ 17.

Klient może dokonać zwrotu zakupionego towaru w terminie 14 dni od daty otrzymania przesyłki.

 

§ 18.

Koszty zwrotu towaru ponosi Klient i nie podlegają one zwrotowi.

 

§ 19.

Zwrot towaru przez Klienta następuje po wcześniejszym uzgodnieniu tego ze Sklepem. Zwrot jest dokonywany na adres wskazany przez Sklep.

 

§ 20.

Zgłoszenia reklamacyjne przyjmowane są pod adresem e-mail: biuro@oleje-smary.pl

 

§ 21.

W przypadku otrzymania towaru wadliwego lub niezgodnego ze specyfikacją zamówienia, Klient ma prawo do jego zwrotu lub wymiany. Sklep ma obowiązek uwzględnić uzasadnioną reklamację. Wadliwy towar należy bezpiecznie zapakować i przesłać na adres wskazany przez  Sklep.

 

§ 22.

Reklamacje rozpatrywane będą w terminie 14 dni od daty ich zgłoszenia. W przypadku uznania reklamacji - po uzgodnieniu z Klientem - towar uszkodzony zostanie wymieniony na pełnowartościowy lub Klientowi zostanie zwrócona równowartość zakupionego towaru.

 

§ 23.

Sklep nie przyjmuje żadnych przesyłek odsyłanych za pobraniem.

 

§ 24.

Sklep zastrzega sobie prawo do zmiany cen towarów znajdujących się w ofercie, wprowadzania nowych towarów do oferty Sklepu Internetowego, przeprowadzania i odwoływania akcji promocyjnych na stronach Sklepu bądź wprowadzania w nich zmian.

 

§ 25.

Sklep w ramach prowadzonej działalności uprawniony jest do przetwarzania danych osobowych Klientów zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w tym z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) oraz zgodnie z “Polityką prywatności” dostępną na stronie: https://oleje-smary.pl/pl/i/Polityka-prywatnosci/11

 

§ 26.

Dokonywanie zakupów w Sklepie wiąże się z podaniem przez Klienta informacji kontaktowych m. in. numeru telefonu czy adresu poczty elektronicznej (adres e-mail). Zgromadzone dane są wykorzystywane tylko do celów realizacji złożonych zamówień, dostawy towaru, czy obsługi księgowej bądź reklamacyjnej.

 

§ 27.

Dane osobowe Klientów są przesyłane i przechowywane z zachowaniem odpowiednich środków bezpieczeństwa, które spełniają wymogi określone przepisami prawa.

 

§ 28.

Klienci, których dane osobowe Sklep przetwarza, posiadają uprawnienia wynikające z ustawy o ochronie danych osobowych, w tym prawa dostępu do własnych danych w celu ich weryfikacji, modyfikacji lub też usunięcia.

 

§ 29.

Regulamin określa zasady zakupów w Sklepie. Złożenie zamówienia jest równoznaczne ze zgodą na wszystkie postanowienia i informacje zawarte w regulaminie.

 

§ 30.

W sprawach nieuregulowanych w niniejszym regulaminie stosuje się przepisy KC i innych ustaw.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl