AGIP NOVECENTO - seria produktów dla oldtimer'ów

Seria AGIP Novecento została opracowana specjalnie dla samochodów klasycznych i sportowych zbudowanych w latach 1900–1990. To kompletna dedykowana linia olejów silnikowych, olejów przekładniowych i płynów hamulcowych specjalnie zaprojektowana do użytku w klasycznych samochodach z wykorzystaniem technologii i dodatków z tamtego właśnie okresu.

Seria AGIP Novecento zapewnia wysokiej jakości rozwiązania w zakresie środków smarnych, które nie są dostępne w nowoczesnych liniach olejów marki Eni (Agip). Klasyczne samochody działają z większymi tolerancjami między częściami mechanicznymi w porównaniu do ich współczesnych odpowiedników. Dlatego seria AGIP Novecento oferuje wysoką lepkość w wysokich temperaturach. Dzięki "grubej" warstwie oleju zapewnia optymalną ochronę podzespołów i jednocześnie ogranicza zużycie oleju.

Specjalnie dobrane dodatki sprawiają, że AGIP Novecento to najbardziej optymalna seria środków smarnych i płynów eksploatacyjnych do gum, uszczelek, metali i stopów używanych przez producentów samochodów klasycznych. Dodatkowo ich kompozycja strukturalna zapewnia doskonałe właściwości przeciwutleniające, przeciwrdzewne i przeciwpieniące.

Opracowując AGIP Novecento, włoski koncern ENI wykorzystał swoją  wieloletnią wiedzę i doświadczenie zdobyte w branży motoryzacyjnej jako dostawca dla producentów samochodów, a także poprzez partnerstwo techniczne z Ferrari, współpracę z kierowcami rajdowymi, takimi jak Niki Lauda, Gilles Villeneuve i Jean Alessi w Formule 1 oraz udział w licznych kultowych wyścigach.

AGIP Novecento to kompleksowa oferta jedno- i wielosezonowych olejów silnikowych podzielonych na trzy kategorie, których skład jest dostosowany do technologii silnikowych stosowanych w latach 1900–1950, 1950–1970 i 1970–1990. Co więcej, linia zawiera specjalny dodatek do paliwa jako przyjazny dla środowiska zamiennik ołowiu oraz środek do ochrony zaworów. W zakresie olejów przekładniowych AGIP Novecento obejmuje różne typy, w których skład został dostosowany do rodzaju przekładni oraz zastosowanej konstrukcji i materiałów.

 

 

 

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl